Kommagene Turları ve Seyahat | Türkiye Nemrut Turları – Nemrut Turları Kapadokya – Harran Nemrut Turları- Malatya Çıkışlı Nemrut turları

Bir tatilde en önemli şey  organizasyondur  . Seyahate çıkmadan  önce her şeyi organize ederseniz seyahatinizden keyif alırsınız. Türkiye’deki tüm gezileri sizin  için organize ediyoruz .
Tüm Kapadokya Turlarını Sizin İçin Tasarlıyor  ve  Kapadokya Otel Rezervasyonlarını Yapıyoruz.
Kapadokya Balon turları için de rezervasyonunuzu yapıyoruz  .
Kapadokya’dan Nemrut Dağı ve Şanlıurfa Harran’a her gün turlar düzenliyoruz   .
Tüm Güneydoğu Türkiye Turları ,  Mardin turları, Hasankeyf Turları, Diyarbakır Turları, Şanlıurfa Turları, Harran Turları ve Nemrut Turlarını tasarlıyoruz .
Ayrıca Türkiye’nin her yerine özel turlar da düzenliyoruz ancak çoğunluğunu Güneydoğu Türkiye Turları, Nemrut Turları, Şanlıurfa Harran ve Göbeklitepe Turu ve Kapadokya Turları oluşturuyor . İstanbul’dan Kapadokya’ya veya Güneydoğu Türkiye’ye transfer konusunda herkese yardımcı oluyoruz.
Turlarımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen diğer web sitelerimizi inceleyin veya bize e-posta gönderin.

Nemrut Dağı, Nemrut TURLARI ve Güneydoğu Türkiye Turları ile ilgili her şey için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Irfan Cetinkaya
Kommagene Turları ve Seyahat
Adiyaman / Kahta | Nemrut
Telefon : +90 532 200 38 56 -Direkt 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Nemrut Turları – KommageneİZ Hotel ile Keşfedin ve Hayran Kalın!

Nemrut Dağı’nın büyüleyici güzelliklerini keşfetmek için Nemrut turları sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Bu turlar, Kommagene Krallığı’ndan kalma antik heykelleri ve tarihi kalıntılarıyla ünlü olan bu bölgeyi keşfetmenizi sağlar.

Nemrut turları, farklı tur şirketleri tarafından sunulmaktadır ve genellikle rehberli olarak düzenlenir. Bu turlara katılarak, Nemrut Dağı’ndaki devasa heykelleri ve antik mezarları yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca, bölgenin doğal güzelliklerini de keşfedebilir ve unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Nemrut turları, uygun fiyatlarla sunulmaktadır ve tur süresi, içerik ve fiyatlar tur şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Tur şirketlerimizin referans ve yorumlarımızı ziyaret ederek veya iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilir ve fiyatları öğrenebilirsiniz.

Nemrut Dağı’nın mistik atmosferini hissetmek, tarihi ve kültürel bir yolculuğa çıkmak için Nemrut turlarını tercih edebilirsiniz. Bu turlar, doğa ve tarih severler için unutulmaz bir deneyim sunar.

TUR PROGRAMLARIMIZ
TUR 1-Evde Kahvaltı, Nemrut’ta Gün Batımı..

Adıyaman Havalimanına uçuş.. Öğle saatlerinde Otelimize varış..
Kahta’da Baraj Gölü plajında ​​öğle yemeği.. Öğle yemeğinin ardından Nemrut turuna başlıyoruz..
Ziyaret etmek; Kommagene Kraliyet Kraliçesi Mezarı Karakuş Tümüllü. Roma İmparatorluğu’nun üç imparatoru ve bir imparatoriçesine ait köprü; Nemrut yolu üzerindeki Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi ve Arsameia ören yeri..Gün batımından bir saat önce Nemrut’a varış..Ziyaret; Mezopotamya’nın tacı “Nemrut” Tanrıların Tahtı.. Gün batımı ve otelimizde geceleme

TUR 2- Urfa’ya doğru yola çıkın, Euprath Nehri üzerindeki Avrupa’nın En Büyük Barajını ziyaret edin.. Atatürk Barajı..Urfa yolu üzerinde..
Urfa yakınlarında Tarihin Başlangıcı Göbekli Tepe’yi ziyaret edin. Urfa Şehir Merkezine dönüş, İbrahim Balık Gölü ve Hanları, Kervansarayı, Balık Gölü çevresindeki çarşıları ziyaret edin.. Arkeoloji müzesi, Mozaik müzesi ve Kızılkoyun Nekropolü.. geceleme urfa D-3- Urfa havalimanına transfer

2 gece 3 günlük program Nemrut Dağı ve Urfa göbekli tepe turu
G- 1-Evde kahvaltı, Nemrut’ta güneşin batışı..
Adıyaman Havaalanına geliş.öğle saatlerinde varış.kahta Baraj gölü sahilinde öğle yemeği..
Yemekten sonra Nemrut turuna başlama.. Kommagene kraliçeler anıt mezarı karakuş Tumullusu, üç Roma imparatoru ve bir imparatoriçe nın Köprüsü Cendere köprüsü, Eski Kahta kalesi ve Arsameia ören yeri gezileri.. Güneşin batışından bir saat önce Mezopotamya’nin Tacı,”Nemrut”Tanrıların Tahtı gezisi ve Güneşin batışını izleme..Ve otelinizde konaklama.

G-2- Urfa ya hareket, Fırat nehri üzerinde, Avrupa nın en barajı olan Atatürk Barajını ziyaret.. Urfa yolu üzerinde..

Tarihin Başlangıcı olan Göbekli Tepe gezisi ve Urfa merkeze dönüş..Halil ül Rahman Balıklı Göl, hanlar, kervansaray,Eski çarşı, Arkeoloji ve mozaik müzesi ile kızılkoyun kaya mezarları gezisi.. konaklama Urfa; kahvaltıdan sonra Urfa havaalanına transfer

Tur Başvurusu Yap

1990 yılından bu yana 500.000’den fazla yerli ve yabancı ziyaretçiye günübirlik ve günaşırı Nemrut, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Mardin ve Van turları düzenliyoruz.

Bize Sorularınız mı Var?

Hemen Ulaşın

Esnek Ödeme

Kredi kartına taksit imkanı

Güvenli ve Kaliteli

En kaliteli ve uygun turlar

Konfor

Konforlu ve rahat konaklama

Nemrut Dağı, Türkiye’nin Adıyaman ilinde yer alan 2.150 metre yüksekliğinde bir dağdır. Yüz ölçümünün büyük bir kısmı Kahta ilçesinde yer alırken az bir kısmı ise Malatya’nın Pütürge ilçesi yakınlarında Ankara dağları civarında Toros dağ silsilesinde bulunur.

1987’de UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Nemrut Dağı, 1988 yılında tesis edilen Nemrut Dağı Millî Parkı ile korumaya alınmıştır.

Dağ, eski çağlarda “Kommagene” olarak bilinen, bu alanda bulunan arkeolojik kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Antiochos tümülüsü ve buradaki dev heykeller, Eskikale, Yenikale, Karakuş Tepe ve Cendere Köprüsü millî park içinde kalan kültürel değerlerdir.

Doğu ve batı teraslarında Antiochos ile tanrı-tanrıça heykellerinin yanı sıra aslan ve kartal heykelleri bulunmaktadır. Batı terasında eşsiz bir aslanlı horoskop yer almaktadır. Aslanın üzerinde 16 ışından oluşan 3 adet yıldız vardır ve bunların Mars, Merkür ve Jüpiter gezegenlerini temsil etmekte olduğu sanılmaktadır. Tarihte bilinen en eski horoskoptur.

Heykeller Helenistik, Pers sanatı ve Kommagene ülkesinin özgün sanatı harmanlanarak yontulmuştur. Bu anlamda Nemrut Dağı’na “batı ve doğu uygarlığının köprüsü” denebilir.

Kommagene kralı Antiochos Theos, MÖ 62 yılında bu dağın tepesine, pek çok Yunan ve Pers tanrısının heykelinin yanı sıra kendi mezar-tapınağını da yaptırmıştır. Mezarda, bir kartalın başı gibi, tanrıların taş oymaları bulunur. Heykellerin diziliş şekli hiyerotesyon olarak bilinir.

Mezarda 1881 yılında Alman mühendis Karl Sester tarafından kazı çalışmaları yapılmıştır.

Uygun Fiyatlı Nemrut Turları

Nemrut Dağı, Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri olarak bilinir ve görülmeye değer bir yerdir. Nemrut Dağı’nın en önemli özelliği, yedi kütle tarafından oluşturulan heykel grubunun bulunmasıdır. Bu heykel grubu, kral Antiochus I ve kraliçesi Laodike tarafından yaptırılmıştır. Nemrut Dağı’nın en önemli manzarası, kral Antiochus I’in kutsal kabrinin bulunduğu kaya parçasıdır. Nemrut Dağı Türkiye’nin en güzel dağlarından biri olarak bilinir ve her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmek

1-Tatilinizi Planlamak icin Uygun Fiyatlı Nemrut Turlar

1Tatilinizi Planlamak icin Uygun Fiyatlı Nemrut Turlar
Nemrut Dağı, Türkiye’nin en yüksek dağlarından biridir ve 2250 metre yüksekliktedir. Bu yükseklik, Nemrut Dağı’nın karlı ve soğuk bir dağ olduğunu göstermektedir. Nemrut Dağı, Türkiye’nin kuzeyinde, Erzurum yakınlarında bulunmaktadır.

Nemrut Dağı, antik dönemlerde bir kralın mezarı olarak kullanılmıştır. Nemrut Dağı’nda, kral ve kraliçenin heykelleri ve kabri bulunmaktadır. Nemrut Dağı, Türkiye’nin en önemli tarihi yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Nemrut Dağı Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri olduğu için, turistlerin çoğu Nemrut Dağı’na tırmanmak için gelmektedir. Nemrut Dağı’na tırmanmak, oldukça zor bir iştir. Bu nedenle, Nemrut Dağı’na tırmanmadan önce mutlaka bir rehber kiralamalısınız.

Nemrut Dağı’na tırmanmak istiyorsanız, uygun fiyatlı Nemrut Dağı turlarından faydalanabilirsiniz. Uy

2-Nemrut Turlarında Hangi Ayrıcalıklara Sahipsiniz?

Nemrut Dağı, Türkiye’nin en önemli tarihi ve kültürel miraslarından biri olarak kabul edilir. Tarihi bir anıt olarak korunan ve ziyaretçilerinin sayısı her geçen gün artan Nemrut Dağı, doğal ve tarihi güzellikleriyle birçok kişiyi büyüleyebilmektedir.

Peki, Nemrut Dağı’nı ziyaret ederken hangi ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz?

1. Tarihsel bir anıt olarak korunan Nemrut Dağı, ziyaretçilerinin sayısı her geçen gün artmaktadır.

2. Doğal ve tarihi güzellikleriyle büyüleyici bir atmosfere sahiptir.

3. Ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

4. Ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

3-Nemrut Turlarında Daha Uygun Fiyat İçin Ne Yapmalısınız?

Nemrut Dağı’nda bulunan ve M.Ö. 1 yüzyılda kurulan Kommagene Krallığı’nın başkenti olan Nemrut Dağı Tatlıları, günümüzde turizm amaçlı ziyaret edilen bir yerdir. Nemrut Dağı Tatlıları’nın en önemli özelliklerinden biri, krallığın kurucusu olan Antiochus I Theos tarafından yaptırılmış olan ve çeşitli tanrıların heykellerinin bulunduğu Nemrut Dağı Tapınağı’nın bulunmasıdır.

Tapınağın bulunduğu Nemrut Dağı Tatlıları, Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri olan Nemrut Dağı’nın zirvesinde yer almaktadır. Zirvedeki tapınağa ulaşmak için, yaklaşık olarak 1 saat süren bir yürüyüş yapılması gerekmektedir. Zirveye ulaştıktan sonra, tapınak ve heykellerden oluşan Nemrut Dağı Tatlıları görülmeye değer bir yerdir.