Nemrut Dağı

0
  • Tur Tipi : Genel
  • Kapasite : 1-7 Kişi
  • Süre : 5 Saat
  • Rehber : Türkçe

Detaylar

Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu

Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu, Türkiye’nin Adıyaman ilinde kaliteli turlar sunan tanınmış bir seyahat şirketidir. 2006 yılında Sn. Murat Uygun tarafından kurulan şirket, o zamandan beri bölgenin önde gelen tur operatörlerinden biri haline geldi. Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu, şehir turları, günübirlik geziler, hafta sonu gezileri ve çok günlük turlar gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Şirket ayrıca, ziyaretçilerin turlarını kendi ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre özelleştirmelerine olanak tanıyan rekabetçi fiyatlandırma ve çeşitli paket seçenekleri sunuyor. Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu, yüksek kaliteli turları samimi ve kişisel bir şekilde sunmakla ün yapmış saygın bir şirkettir. Şirket, detaylara verdiği önem ve mükemmel müşteri hizmeti sağlama taahhüdü ile tanınmaktadır. Şirketin ziyaretçileri kendilerini iyi karşılanmış hissetmelerini ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasını bekleyebilirler. Türkiye’nin Adıyaman ilinde kaliteli bir tur operatörü arıyorsanız, Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut

1.Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu’ya Genel Bakış

Nemrut Dağı veya Nemrut Dağı, Türkiye’nin güneydoğusundaki 2.134 metre yüksekliğindeki (7.001 ft) bir dağdır ve M.Ö. Doğu Torosların en yüksek doruklarından biridir.

Dağ Kahta’nın 40 km (25 mil) kuzeyinde, Adıyaman ilçesi yakınlarında yer alır. MÖ 2. yüzyılda Kommagene Kralı I. Antiochus Theos, Nemrut Dağı’nın tepesine bir mezar-kutsal alan yaptırmış ve kendisinin, babası Mithridates I Callinicus’un ve iki Yunan tanrısı Zeus ve Apollon’un heykellerini dikmiştir. Kommagene’nin atalarının daha küçük heykelleri ve diğer kabartmalar ve yazıtlar sitenin etrafına dağılmıştır.

Heykellerin başları vücutlarından düşmüş ve sitenin her yerine dağılmış durumda. Heykeller son yıllarda restore edilmiş ve başları artık vücutlarının üzerine yerleştirilmiştir.

Kutsal alan, 1881’de Osmanlı hükümeti için bölgeyi araştıran bir Alman mühendis olan Karl Sester tarafından keşfedildi. Sester’in çalışmasına, heykellerin başlarını ve gövdelerini ortaya çıkaran Otto Puchstein devam etti.

Site, 1950’lerde Chicago Üniversitesi’nden James Mellaart liderliğindeki bir ekip tarafından kazıldı. Site, o zamandan beri Manchester, Newcastle ve İstanbul Üniversitelerinden ekipler tarafından daha fazla kazılmıştır.

Heykellerin hepsi aynı tipte olup, her biri bir aslan üzerinde oturan Zeus ve Apollon ile Antiochus I’in tanrılaştırılmış atalarını temsil etmektedir. Heykeller yaklaşık 8 metre (26 ft) boyunda ve kafalar 3 metre (9,8 ft) yüksekliğindedir.

I. Antiokus’un mezarı, dağın batı tarafında, heykellerin arkasındadır. Dikdörtgen planlı türbe, bindirme çatılı ve duvarları kesme taştandır. Batı duvarında bir kapı ile doğudan batıya doğru yönlendirilmiştir.

Site, aslan başlı kartal da dahil olmak üzere bir dizi başka özelliğe sahiptir.

2.Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu Ziyaret Nedenleri

Nemrut Dağı, Türkiye’nin güneydoğusundaki 2.134 metre yüksekliğinde (7.001 ft) bir dağdır ve M.Ö. Toros Dağları’nın en yüksek noktalarından biridir. Dağ, Adıyaman ilinde, Malatya şehrinin yaklaşık 40 km (25 mil) güneybatısında ve başkent Ankara’dan yaklaşık 200 km (120 mil) uzaklıkta Şehitlik köyü yakınlarında yer almaktadır.

Heykellerin kafaları Bizans döneminde, muhtemelen II. Theodosius (408-450) döneminde kesilmişti. Başlar şu anda Adıyaman Müzesi’nde sergileniyor. Mezar henüz kazılmadı, ancak heykelleri diken ve tümülüs inşa eden Kommageneli I. Antiochus Theos’a (MÖ 69-34) ait olduğu varsayılıyor.

Nemrut Dağı, özellikle yabancı ziyaretçiler için Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Ülkenin en belirgin arkeolojik alanlarından biridir.

3.Uygun Fiyatlı Adıyaman Gezilecek Yerler Nemrut Turu

Nemrut Dağı, Türkiye’nin güneydoğusunda, bir dizi büyük heykelin dikildiği zirvesiyle dikkat çeken bir dağdır. Toros Dağları’nın en yüksek zirvelerinden biridir. Dağ, Nemrut Milli Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır.

Heykeller MÖ 1. yüzyılda Kommagene Kralı I. Antiochus Theos tarafından dikilmiştir. Zirveye mezarı ve türbesi yapılmış ve o zamandan beri zirve Nemrut Dağı olarak anılıyor.

Heykeller Antiochus ve iki çift tanrılaştırılmış aslan ve kartaldır. Heykellerin başları depremler ve ikonoklastlardan zarar görmüş, ancak gövdeleri hala büyük ölçüde sağlam ve etkileyici bir manzara.

Nemrut Dağı’nı ziyaret etmek için en iyi zaman, havaların daha serin olduğu ilkbahar veya sonbahar aylarıdır. Gaziantep ve Kahramanmaraş gibi yakın şehirlerden günübirlik geziler veya daha uzun geziler sunan çok sayıda tur operatörü vardır.

4.Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu’da Nerede Kalınır?

Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu

Nemrut Dağı, Adıyaman’ın 20 kilometre kuzeydoğusunda yer alan ve 2.134 metre yüksekliğindeki bir dağ. Nemrut Dağı, kuzeydeki Kahta ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Nemrut Dağı’nın en önemli özelliği, üzerindeki yıkıntılar ve kaya mezarlarıyla ünlü Nemrut Dağı Tapınağı’nın bulunmasıdır. Nemrut Dağı Tapınağı, M.Ö. 1. yüzyılda Kral Antiochus I Theos tarafından yaptırılmıştır. Tapınak, kralların ve yakınlarının mezarı olarak kullanılmıştır.

Nemrut Dağı, turizm amaçlı ziyaret edilen bir yer olmasına rağmen, uygun fiyatlı bir tur yapmak için biraz araştırmanız gerekir. Adıyaman’a ulaşım, hava ve kara yoluyla mümkündür. Havaalanına yaklaşık 30 kilometre uzaklara ve kara yoluyla yaklaşık 200 kilometre yakınlara.

Nemrut Dağı’na ulaşım, özel araçlarla veya toplu taşıma araçları

5.Uygun Fiyatlı Adıyaman Nemrut Turu Ziyareti İçin İpuçları

Nemrut, Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Her yıl binlerce insan ünlü heykelleri ve muhteşem manzaraları görmek için Nemrut’u ziyaret ediyor. Nemrut’u ziyaret etmeyi planlıyorsanız, seyahatinizi en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Nemrut’u ziyaret edecek en iyi zaman Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Hava ılıman ve günler uzun, dolayısıyla siteyi keşfetmek için bolca zamanınız olacak.

2. Nemrut uzak bir bölgede yer almaktadır, bu nedenle seyahatinizi önceden planlamanız önemlidir. Gelmeden önce ulaşım ve konaklama ayarlarınızı yaptığınızdan emin olun.

3. Nemrut’a ulaşmanın birkaç farklı yolu var. İstanbul veya Ankara’dan otobüse binebilir veya yakındaki Adıyaman şehrine uçabilirsiniz.

4. Nemrut büyük bir sitedir, bu yüzden onu keşfetmek için en az iki gün harcamak en iyisidir. Dağın zirvesine yürüyüş yapabilir, I. Antiokhos’un mezarını ziyaret edebilir, ünlü heykelleri görebilirsiniz.

5. Nemrut’u ziyaret ederken akılda tutulması gereken birkaç şey var. İlk olarak, site uzak bir bölgede bulunuyor, bu nedenle yolculuğa hazırlanmak önemlidir. İkincisi, hava tahmin edilemez olabilir, bu yüzden uygun kıyafetleri yanınıza aldığınızdan emin olun. Son olarak, Nemrut birçok insan için kutsal bir yerdir, bu nedenle kültüre ve çevreye saygılı olun.Bilgi Al


Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen
özel turlarla ilgili ve nemrut turları hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak, avantajlı tur fırsatlarından faydalanmak ya da size özel seyahat ve etkinlik programları hazırlanması için KommageneİZ Hotel müşteri temsilcisi ile WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

WhatsApp us

Yardıma mı ihtiyacın var ?


+90 532 200 38 56

kommageneizz@gmail.com


Neden Biz


En İyi Fiyat Garantisi
Kaliteli Müşteri Hizmetleri
Özenle Seçilmiş Turlar
Ücretsiz Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olanlar

  • Milli Park Giriş Ücreti
  • Yöresel Köy Kahvaltısı
  • Rehber
  • Havaalanı veya Otobüs Terminalinden Otele Ulaşım
Harita

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl rezervasyon yapabiliriz?

Rezervasyonlarınızı 0 542 246 38 56 nolu numaradan veya info@nemruttours.org mail adresine göndereceğiniz mail ile yapabiliriz. Ayrıca sayfanın sağ üst kısmında bulunan Bilgi Al formunu doldurup bize ulaştırabilirsiniz.

Özel veya grup turları düzenliyor musunuz?

Evet. Kişiye özel turlar veya grup turları düzenleyebiliyoruz.

Tur fiyatı nedir?

Her tur sezona veya bazı gerekliliklere göre değişiklikler gösterebildiği için mail veya telefon yoluyla fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Covid-19 önemleri kapsamında neler yapıyorsunuz?

Öncelikle tesisimiz içerisinde ve odalarında bütün hijyen ve mesafe tedbirleri günlük olarak uygulanmaktadır.
Tur süresince kapasiteyi yarıda tutarak ve bulaş riskini azaltacak maske, mesafe ve hijyen önlemlerini sağlamaktayız.